Ostatnia piosenka


            Szukasz książki na dobry początek roku? Mam dla Ciebie jedną z ciekawszych powieści Nicholasa Sparksa- amerykańskiego pisarza, którego książki ukazują się w 33 językach. W twórczości Sparksa zafascynowała mnie łatwość łączenia elementów romantycznych z dramatycznymi. To niezwykły pisarz, którego polubiłam od pierwszej strony jego powieści.

            "Ostatnia piosenka", to opowieści o 17-letniej Ronnie z Nowego Yorku, która nie przepada za towarzystwem swojego ojca. Wydawałoby się to nam normalne, jednak nie chodzi tutaj o okres dojrzewania i niezrozumienia przez rodziców. Ciągle czuje do niego żal o to, że trzy lata temu zostawił żonę, ją i brata Johana wyjeżdżając do rodzinnego miasteczka. Ronni nie utrzymywała kontaktu z ojcem do czasu, gdy dowiaduje się, że letnie wakacje spędza w małej mieścinie w Północnej Karolinie. Dziewczynie nie udaje się namówić mamy na pozostanie w domu i zrezygnowana na koniec czerwca wyjeżdża z młodszym bratem na "najgorsze" wakacje. Przyzwyczajona do nocnych klubów, ciągłej zabawy i złych chłopaków po przyjeździe uprzednio nie witając się z ojcem, wyrusza do wesołego miasteczka. Tam poznaje przystojnego i opalonego Willa, który sprawia wrażenie pierwszego lepszego podrywacza. Ronni poznaje również Blaze, nastolatkę, która nienawidzi swoich rodziców z powodu rozwodu. Dziewczyny od początku nawiązują ze sobą dobry kontakt, jednak ich przyjaźń opiera się na kłamstwach i zdradzie. Napisanie dalszej historii byłoby wielkim grzechem, wiec napiszę tylko: przeczytaj sam a nie pożałujesz!
           
            Ta niesamowita historia o przyjaźni, miłości, nadziei i wybaczaniu sprawi, że nie będziecie mogli się od niej oderwać już od pierwszych słów. Każdy wątek chowa jakąś tajemnicę, którą poznamy na samym końcu. Niespodziewana, zaskakująca i wzruszająca do łez- sięgnijcie i się przekonajcie.
P.S. Na podstawie książki "Ostatnia piosenka" zekranizowano film pod tym samym tytułem z Miley Cyrus w roli głównej :)


Klaudia


Komentarze

  1. Hej, tworzę bazę polskich blogów wnętrzarskich - http://wnetrza-najlepsze.blogspot.com/ - i z chęcią Cię w niej umieszczę. Mam nadzieję, na owocną współpracę i ciekawe wpisy. Pozdrowienia, Krzysztof.

    P.S. Chyba się skuszę na tę książkę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty